Gruzin poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Częstochowie podczas rutynowej kontroli policyjnej

Gruzin poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Częstochowie podczas rutynowej kontroli policyjnej

O wielkim pechu może mówić obywatel Gruzji, który lutego 2020 roku był poszukiwany przez Interpol. Został on zatrzymany przez policjantów w Częstochowie, gdy zauważyli oni, że prowadzony przez niego pojazd dopuścił się złamania przepisów. Międzynarodowe organy ścigania w końcu dopięły swego, ponieważ Gruzin został zatrzymany na terenie Polski.

Zatrzymanie Gruzina poszukiwanego przez międzynarodowe organy ścigania

Sytuacja związana z zatrzymaniem Gruzina miała miejsce w czwartek przy alei Monte Casino w Częstochowie. Poszukiwany przestępca poruszał się samochodem osobowym marki Toyota. W pewnym momencie funkcjonariusze przejeżdżający w okolicy zauważyli, że kierowca tego samochodu dopuścił się wykroczenia drogowego.

Policjanci od razu postanowili działać i zatrzymali pojazd kierowany przez obywatela Gruzji do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna w wieku 25 lat jest poszukiwany od lutego 2020 roku przez Interpol. To wszystko za kradzież kilkudziesięciu tysięcy dolarów, której dopuścił się w Iraku. Dane mężczyzny widoczne były w bazach wszystkich krajów należących do Interpolu. Stąd też podczas legitymowania 25-letniego mężczyzny z Gruzji okazało się, że od ponad roku jest on poszukiwany. Od razu po zatrzymaniu obywatel Gruzji został zatrzymany na okres siedmiu dni. Następnie o dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.