Interpol zareagował na zdjęcie broni z amunicją 19-latki z Nowego Targu

Interpol zareagował na zdjęcie broni z amunicją 19-latki z Nowego Targu

Niecodzienna akcja Interpolu oraz polskich służb. Nastolatka przebywająca na terenie Polski dodała w sieci zdjęcie, na którym widoczna była atrapa broni. Oprócz zdjęcia, dodała także podpis o treści „no to zamach na szkołę”. Cała sytuacja wyglądała na tyle poważnie, że treści zostały wychwycone przez Interpol. Stąd też potraktował on je poważnie i rozpoczął akcję mającą na celu udaremnić niebezpieczeństwo.

Akcja Interpolu oraz Komendy Głównej Policji

Do zdarzenia doszło w niedzielę, kiedy to na jednym z portali służących do przesyłania fotografii młoda dziewczyna przesłała swoim znajomym zdjęcie. Pewien czas później Międzynarodowej Organizacji Policji udało się ustalić, że zdjęcie wraz z dopiskiem zostało wysłane z terenu Polski. Co więcej, udało się ustalić, że są to okolice Zakopanego. Informacja o tym incydencie od razu trafiła do małopolskie policji, poprzez Komendę Główną Policji.

Natychmiastowa reakcja międzynarodowych oraz polskich służb

W obawie przed poważnym zagrożeniem terrorystycznym, policjanci natychmiast rozpoczęli działania, aby udaremnić całą akcję. W akcję zostały zaangażowane wydziały do walki cyberprzestępczości, a także kryminalny wydział KWP z Krakowa.  Po kilku godzinach tym służbom udało się ustalić dokładny adres, z którego zostało wysłane zdjęcie. Okazało się, że za zdjęcie oraz jego rozpowszechnianie odpowiedzialna jest 19-latka z Nowego Targu. Policjanci wtargnęli do jej mieszkania, a następnie podjęli odpowiednie działania wewnątrz mieszkania.

Zdjęcie było formą żartu

Okazało się, że fotografia zrobiona z bronią, a następnie przesłana znajomym z dopiskiem o zamachu była tylko i wyłącznie formą żartu. Policjantom udało się ustalić, że broń należała do jej młodszego kolegi, który zajmuje się kolekcjonowaniem atrap. Co ciekawe, w mieszkaniu nastolatki znaleziono niewielkie ilości narkotyków, a dokładniej marihuany. Zarówno narkotyki, jak i urządzenia teleinformatyczne zostały zabezpieczone przez policjantów. Akcja w dalszym ciągu będzie wyjaśniana. Na ten moment została przekazana do dalszego prowadzenia śledczym z Nowego Targu.