Burza nad województwem lubelskim. Piorun uderzył w jedno z gospodarstw, w którym znajdowały się m.in. byki

Burza nad województwem lubelskim. Piorun uderzył w jedno z gospodarstw, w którym znajdowały się m.in. byki

W płomieniach stanęło gospodarstwo rolne w okolicach Łukowa w województwie lubelskim. Strażnicy na szczęście sprawnie poradzili sobie z pożarem, który powstał prawdopodobnie na wskutek uderzenia piorunem. Z powodu tego incydentu i powstałego pożaru w gospodarstwie rolnym, zniszczeniu uległa nie tylko zabudowa, lecz również maszyny rolnicze oraz płody rolne, które w tym roku zostały zebrane.

Trudna akcja strażaków przy pożarze gospodarstwa rolnego

Strażacy zostali poinformowani o pożarze gospodarstwa rolnego nieopodal Łukowa około godziny 20:00 we wtorek dnia 10 sierpnia. Od razu na miejsce posłane zostały zastępy straży pożarnej. Łącznie do gaszenia pożaru zostało zadysponowanych 10 zastępów. Były to zarówno zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zawodowej straży pożarnej w Łukowie, jak i zastępy OSP z pobliskich miejscowości.

Akcja strażaków była dosyć trudna. Musieli oni sobie sprawnie poradzić z szybko rozprzestrzeniającym się pożarem. Powstał on najprawdopodobniej wskutek uderzenia pioruna. Tego dnia nad województwem lubelskim grasowały ulewne deszcze oraz potężne wyładowania atmosferyczne. Na szczęście strażakom udało się ocalił pewną część zabudowy. Ponadto właścicieli oraz ratownikom udało się przenieść w bezpieczne miejsce liczne stado byków. Mowa o kilkudziesięciu zwierzętach. Strażacy do godzin porannych zajmowali się także dogaszaniem słomy. Za pomocą ciągnika wyciągali oni ją z budynku na zewnątrz.

Rolnicy ponieśli ogromne straty finansowe

Na wskutek pożaru gospodarstwa rolnego uszkodzeniu uległa zabudowa, maszyny rolnicze oraz płody rolne. Już teraz mówi się, że rolnicy tego gospodarstwa rolnego mogą oszacować swoje straty wstępnie nawet na kilka milionów złotych. Jest to więc ogromna kwota, na którą składają się rolnicze maszyny, tegoroczne płody rolne oraz zabudowa gospodarstwa.