Medal Marii Andrejczyk trafi na licytację w ramach aukcji charytatywnej

Medal Marii Andrejczyk trafi na licytację w ramach aukcji charytatywnej

Polscy zawodnicy, którzy dzielnie walczyli na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w końcu powoli docierają do kraju. Na miejscu jest już również Maria Andrejczyk, która zdobyła dla naszego kraju srebrny medal w rzucie oszczepem. Zawodniczka chcąc pomóc choremu Miłoszkowi, który ma 8 miesięcy, postanowiła wystawić swój medal na licytację charytatywną.

Srebrny medal z Igrzysk Olimpijskich w Tokio trafi na licytację

Gest polskiej oszczepniczki jest z pewnością godny poszanowania. Medal z Igrzysk Olimpijskich w Tokio już został wystawiony na licytację. Informacje na temat zbiórki oraz samej licytacji medalu można znaleźć na Facebooku. To właśnie tam Maria Andrejczyk umieściła wpis z wszelkimi informacjami w tej sprawie. Dodajmy, że cenę wywoławczą medalu z IO w Tokio ustalono w wysokości 200 tysięcy złotych.

Warto dodać, że malutki Miłosz pilnie potrzebuje operacji serduszka. Aby mogła ona zostać przeprowadzona, potrzebne jest aż 1,5 miliona złotych. Na ten moment udało się uzbierać niemal połowę tej kwoty. Jak twierdzi sama oszczepniczka, która godnie reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach w Tokio, liczy na to, że uda się dzięki licytacji medalu zgromadzić środki, które pozwolą zamknąć zbiórkę z sukcesem.