Niebanalne okulary korekcyjne – wybierz dla siebie!

Niebanalne okulary korekcyjne – wybierz dla siebie!

Szukasz odmiany dla swojego wizerunku? Okulary korekcyjne to doskonała okazja, by za pomocą praktycznego dodatku, uzyskać interesujący efekt. Szeroka oferta oprawek sprawia, że możesz swobodnie wybierać spośród fasonów i kolorów. Sprawdź jakie okulary korekcyjne będą dla Ciebie oryginalnym dodatkiem.

Okulary korekcyjne – dbaj o swój wzrok!

Okulary korekcyjne to oczywiście dla większości z nas konieczność, ze względu na kłopoty z ostrością widzenia. Dziś są to akcesoria potrzebne dla każdej grupy wiekowej, bo coraz młodsze osoby zmagają się z wadami wzroku. Okuliści wskazują, że mamy do czynienia z czterema najczęstszymi wadami:

– krótkowzroczność

– dalekowzroczność

– astygmatyzm

– prezbiopia

W przypadku każdej z wymienionych wad okulary korekcyjne są najbardziej praktycznym wyborem. Trwałe oprawki dobrej jakości mogą służyć nam wiele lat, dlatego warto przemyśleć wybór i zainwestować w wysokiej jakości, niezawodne produkty.

Astygmatyzm jest szczególnym problemem, który powoduje, że ostrość widzenia jest mocno zaburzona po zmroku. Osoby dotknięte tą wadą doświadczają problemów np. podczas prowadzenia samochodu nocą, dlatego bardzo ważne jest, by oprawki były dobrze dopasowane i wygodne, gdy będą towarzyszyć nam przez wiele godzin.

Ładne i funkcjonalne oprawki

Niezmiennie kluczowe pozostają kryteria dopasowania rozmiaru oprawek do twarzy:

1. Szerokość oprawki – ważne by mieściła się w konturze twarzy, nie wykraczając zanadto.

2. Długość zauszników – powinny sięgać za ucho i nie uciskać skroni.

3. Szerokość mostka – część spoczywająca na nosie nie może być zbyt luźna, bo będzie trzeba okulary często poprawiać i podciągać. Ale mostek nie może też uwierać. Optymalna szerokość to ok. 16-18 mm. Okulary wyposażone w noski mogą mieć modyfikowaną szerokość, regulowaną u optyka.

4. Wysokość i szerokość soczewek okularowych – powinny zapewniać pełne pole widzenia i swoją wielkością nie zaburzać proporcji twarzy.

Pozostałe cechy oprawek dają dużą przestrzeń dla fantazji. Co prawda mamy kilka fasonów, ale na końcowy efekty wpływa:

– masywność oprawek

– materiał, z którego zostały wykonane

– kolor

Korekcyjne okulary z nutką awangardy

Warto wyjść poza utarte schematy, do których przywykliśmy w zakresie doboru okularów korekcyjnych. Okulary, które towarzyszą nam na co dzień – w pracy, w szkole, w domu i w mieście – stają się częścią naszego wizerunku. W naszym zasięgu są różnorodne fasony:

Okulary kocie – o lekko uniesionych zewnętrznych krawędziach, podkreślających urodę niczym kreska na powiece. Różnorodna gama kolorystyczna daje szerokie pole do popisu.

– Okulary owalne i okrągłe – łagodny kontur oprawek doskonale prezentuje się w metalowych oprawkach o złotym lub srebrnym połysku.

Aviatory – urzekająca propozycja dla osób, które lubią śledzić najnowsze trendy. Ten fason zdecydowanie ujmuje lat i świetnie łączy się ze swobodnym, nieco sportowym stylem.

Okulary prostokątne – klasyczne i eleganckie, choć niejednokrotnie też bardzo wyraziste. Znakomici wyszczuplają twarz i podkreślają biznesowy szyk. Pełen wachlarz wariantów spełni oczekiwania dla każdego temperamentu.

Markowe okulary korekcyjne

Przy wyborze nowych okularów korekcyjnych warto poeksperymentować z kolorem, ponieważ nietypowy akcent może bardzo korzystnie odmienić stylizację. Soczyste barwy oprawek są bardzo energetyczne i tworzą świetne kombinacje na zasadzie kontrastu. Dlatego jeśli w Twoim stroju na co dzień dominuje neutralność lub zachowawcze ciemniejsze tony – tym lepiej! Wybierz jeden z modeli przepięknych oprawek Love Moschino.

Korekcyjne okulary dla kobiet i mężczyzn znajdziemy dziś w kolekcjach wszystkich liczących się na arenie mody projektantów. Jakość zastosowanych materiałów i staranne wykonanie dodatków odzwierciedlają się w końcowym efekcie naszej stylizacji.