Lody Ekipa hitem wśród młodzieży i nie tylko – skąd tak duża popularność i sukces youtuber’ów?

Lody Ekipa hitem wśród młodzieży i nie tylko – skąd tak duża popularność i sukces youtuber’ów?

Na popularniej platformie YouTube od kilku lat można trafić na specyficzną grupę osób, którzy sami siebie nazwali „Ekipa”. Jednym z założycieli Ekipy jest Karol Wiśniewski o pseudonimie Friz. Raczej każdy mógł okazje usłyszeć o ich internetowych podbojach. Albo osobiście trafiliśmy na ich odcinek, albo też nasze dzieci lub młodsze rodzeństwo o nich wspominały. Obecnie w sprzedaży od jakiegoś czasu dostępne są lody Ekipa. Skąd wzięła się tak duża popularność z nimi związana?

Czym są lody Ekipa?

Lody Ekipa to coś o czym słyszał chyba każdy. Spektakularny sukces, który odniosły wspomniane lody na patyku od Koral sprawiły, że nawet osoby nie mające na co dzień styczności ze światem influencerów na YouTube skojarzyły ten temat. Sprzedawcy każdego dnia muszą zmagać się z licznymi pytaniami o to, gdzie kupić lody Ekipy oraz ile one kosztują. Jednak na ich popularność wpłynęły znacząco przede wszystkim działania marketingowe Ekipy, których dokonali wcześniej. Otóż za sprawą YouTube oraz innych platform społecznościowych całej Ekipie udało się zyskać rzeszę widzów i fanów w różnym wieku. Stąd też wypuszczając na rynek nowy produkt mają oni niemal stu procentową pewność, że okażę się on hitem.

Fenomen Ekipy oraz ich lodów na patyku

Niektórym trudno nawet zrozumieć oraz zaakceptować fenomen i to zarówno Ekipy, jak i lodów. W zasadzie faktycznie patrząc z punktu widzenia smakoszy, to nie mają one jakiś wyjątkowych walorów. Jednak pod względem marketingowym cała akcja została bardzo dobrze przemyślana, stąd też sukces na pewno nie jest przypadkowy.

Warto dodać, że na całej sytuacji dodatkowo skorzystało także wiele sklepów, które zaczęły sprzedawać lody Ekipa. Dystrybutorzy zaczęli wykorzystywać nieco tę sytuację i zaczęli dosyć mocno windować ceny do góry. Takie praktyki są rzecz jasna nie zbyt dobre, tym bardziej, że ich ofiarami padały zazwyczaj osoby najmłodsze. Bez względu jednak na wszystko fenomen lodów Ekipa jest zauważalny gołym okiem i z pewnością będzie jednym z symboli, jeśli chodzi o tegoroczne lato.

Brak lodów Ekipy w sklepie? Zrób je sam!

Ciekawym jest też, że pojawiają się już nawet filmiki instruujące na temat tego, jak zrobić domowe lody bardzo podobne w smaku, jak wspomniany wcześniej hitowy produkt Korala. Oczywiście ocena ich końcowej przydatności musi się odbyć wyłącznie po ich wytworzeniu oraz posmakowaniu. Wydaje się jednak, że odtworzenie walorów smakowych lodów Ekipa nie będzie trudne. Zdecydowanie trudniejszym zadaniem byłoby powtórzenie sukcesu, który udało się odnieść całej Ekipie. I to nie tylko pod względem popularności i sprzedaży lodów, lecz przede wszystkim patrząc na całokształt.