Kierowca ledwo zdążył przed nadjeżdżającym pociągiem

Kierowca ledwo zdążył przed nadjeżdżającym pociągiem

O mały włos, a kilka dni temu doszłoby do poważnego wypadku niedaleko Trzemeszna Lubuskiego. Zdarzenie miało miejsce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy Trzemesznem Lubuskim a  Templewem. Nadjeżdżający kierowca nie zatrzymał swojego pojazdu przed znakiem stop i ledwie uszedł z życiem przed pędzącą lokomotywą.

Przejazd nie jest wyposażony w rogatki i brakuje też widocznych oznakowań. Powodem tego jest pewnie fakt, że ta linia kolejowa jest wykorzystywana głównie do celów wojskowych, a czasami do przewożenia ładunków towarowych. W związku z tym pociąg przejeżdża tamtędy stosunkowo rzadko, ale jednak.

Do zagrożenia doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej 137. Sam przejazd kolejowy oznaczony jest jedynie białymi liniami i napisem „STOP” na asfalcie. Kierowca fartownego pojazdu być może nie zauważył napisu albo nadjeżdżającego pociągu. Mógł również podjąć szybką decyzję, myśląc, że zdąży przejechać na drugą stronę. Tak czy siak, szczęśliwego mężczyznę dzieliły jedynie centymetry od zezłomowania wozu i utraty życia.

Całe wydarzenie nagrał amatorską kamerą jeden z okolicznych mieszkańców. Mieszkaniec pobliskiej miejscowości oświadczył, że nagrywał nadjeżdżające pociągi. Z tego też względu ustawił dwie kamery, z których jedna zarejestrowała całą sytuację. Autor nagrania dodaje, że kierowca definitywnie widział nadjeżdżającą lokomotywę, ale postanowił się nie zatrzymywać. Ponoć przeleciał przez przejazd z wielką prędkością. Tym razem się udało, jednak druga próba może się skończyć, w najlepszym wypadku, trwałym kalectwem.

Policjanci potępiają ten wyczyn, mówiąc, że kierowca nie ma szacunku do maszyn kolejowych ani bezpieczeństwa na drodze. Jeżeli uderzyłby bokiem lub przodem swojego samochodu w tak ciężką i rozpędzoną lokomotywę, całe wydarzenie miałoby opłakane skutki. Dlatego funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności na drogach i branie pod uwagę innych uczestników ruchu. Co więcej, proszą też o dostosowywanie się do ograniczeń prędkości i zatrzymywanie pojazdu na przejazdach bez szlabanów.