Zmiany w zarządzie TVP, RMN wprowadza wsparcie dla prezesury Adamczyka

Zmiany w zarządzie TVP, RMN wprowadza wsparcie dla prezesury Adamczyka

Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych (RMN), poinformowała, że Rada zwiększyła liczbę członków zarządu Telewizji Polskiej z jednego do dwóch. Zasugerowała również, że głównym powodem tej decyzji było pragnienie wsparcia Michała Adamczyka, obecnego Prezesa TVP, w jego dążeniu do przywrócenia porządku korporacyjnego w stacji. Zgodnie z jej informacją, Tomasz Owsiński, dotychczasowy lider portalu TVP Info, został mianowany nowym członkiem zarządu.

Przed podjęciem tej decyzji, Rada Mediów Narodowych wydała oświadczenie na temat sytuacji w spółce „Telewizja Polska” z siedzibą w Warszawie. Oświadczenie to było odpowiedzią na decyzję referendarza sądowego podjętą 9 stycznia 2024 roku.

W komunikacie przypomniano o składzie prawidłowo funkcjonującej Rady Nadzorczej spółki. W skład tego organu wchodzą Maciej Łopiński, mianowany przez uchwałę RMN numer 482/2021 z 9 czerwca 2021 roku, Przemysław Tejkowski, mianowany przez uchwałę RMN numer 535/2022 z 22 lutego 2022 roku, oraz Radosław Włoszek, mianowany przez uchwałę RMN numer 534/2022 również z 22 lutego 2022 roku.

W oświadczeniu podkreślono, że stworzony w ten sposób organ ma pełne uprawnienia do wykonania obowiązków przewidzianych dla niego na podstawie kodeksu spółek handlowych, ustawy o radiofonii i telewizji oraz statutu spółki.