Ziemia okrzemkowa jako naturalny wojownik z pasożytami w ludzkim organizmie

Ziemia okrzemkowa jako naturalny wojownik z pasożytami w ludzkim organizmie

Niegdyś, pożywienie, które spożywaliśmy, było bogatym źródłem krzemionki. Niestety, zmiana metod uprawy roli spowodowała znaczne zubożenie gleby w ten niezdrowy mikroelement, co skutkowało drastycznym obniżeniem zawartości krzemu w naszym organizmie. Tymczasem ziemia okrzemkowa w efektywny sposób oczyszcza przewód pokarmowy i jelita z metali ciężkich, bakterii, grzybów, a także szkodliwych pasożytów.

Może wydawać się to nieco dziwne, ale spożywanie pewnego typu ziemi, znanej jako diatomit lub ziemia okrzemkowa jest nie tylko bezpieczne, lecz także korzystne dla zdrowia. Jest to naturalna substancja pochodzenia organicznego, złożona ze skorupek jednokomórkowych organizmów zwanych okrzemkami, które istniały na Ziemi miliony lat temu. Skorupki okrzemek mają unikalny, cylindryczny kształt i są pełne otworów. Powiększone 7000-krotnie można zauważyć, że te cylindry mają silny ładunek ujemny, dzięki czemu przyciągają różne szkodliwe substancje w przewodzie pokarmowym, takie jak wirusy, bakterie, metale ciężkie i pasożyty, prowadząc do ich niszczenia. Część okrzemek działa jak „czyszcząca gąbka”, przechodząc przez przewód pokarmowy, a część przekształca się z krzemionki w kwas ortokrzemowy, który jest następnie absorbowany przez organizm.

Specjaliści twierdzą, że nawet do 90% populacji może zmagać się z problemem pasożytów. Te nieproszone „goście” upośledzają wiele funkcji naszego organizmu. Bez nich bylibyśmy zdrowsi, sprawniejsi i pełni energii. Konwencjonalne metody medycyny są w stanie wykryć tylko 20% pasożytów, dlatego warto korzystać z naturalnych metod profilaktyki przeciwpasożytniczej.

Przyroda dostarczyła nam ograniczoną ilość produktów, które mogą pomóc w oczyszczaniu organizmu z pasożytów. Najskuteczniejsze w tej walce okazują się być: ziemia okrzemkowa, nasiona dyni, olejek z oregano, piołun, goździki, tymianek, czosnek, korzeń prawoślazu oraz neem. Ziemia okrzemkowa zwalcza pasożyty poprzez ich odwodnienie – dehydratację. Dodatkowo, jej struktura jest pomocna, gdyż ostre i twarde cząsteczki diatomitu mechanicznie usuwają pasożyty, delikatnie skrobiąc przy tym ściany jelit. Co ważne, okrzemki niszczą nie tylko pasożyty bytujące w przewodzie pokarmowym, ale także te krwiopochodne.

Ziemia okrzemkowa ma zdolność do oczyszczania organizmu nie tylko z pasożytów. Miliony ujemnie naładowanych pancerzyków okrzemek przyciągają wszelkie dodatnio naładowane toksyny, takie jak bakterie, pleśń, grzyby, pierwotniaki, wirusy, pestycydy oraz metale ciężkie i następnie pomagają je wydalić z organizmu. Długotrwałe stosowanie ziemi okrzemkowej prowadzi do gruntownego oczyszczenia jelit bez uszkodzenia ich błon śluzowych. Co więcej, ziemia okrzemkowa nie niszczy korzystnych bakterii obecnych w organizmie.

Skład spożywczej ziemi okrzemkowej (diatomitu)

33% krzemu,
19% wapnia,
5% sodu,
3% magnezu,
2% żelaza,
oraz śladowe ilości manganu, cyrkonu, tytanu, miedzi i boru.

Sposób przyjmowania ziemi okrzemkowej

Przyjmowanie ziemi okrzemkowej wymaga przestrzegania kilku zasad, aby kuracja była skuteczna. Jako leczniczą substancję należy używać jedynie spożywczej ziemi okrzemkowej, która jest specjalnie przygotowanym preparatem pochodzącym z czystych złóż diatomitowych. Zaczynamy od 1 łyżeczki, stopniowo zwiększając dawkę do 3 czubatych łyżeczek. U dzieci dawka początkowa wynosi 1/3 łyżeczki, a docelowo podajemy im 1 łyżeczkę. Przed podaniem ziemi okrzemkowej dzieciom należy skonsultować się z lekarzem.

Ważne jest wiedzieć, że po pewnym czasie stosowania ziemi okrzemkowej może pojawić się tymczasowy spadek formy (zazwyczaj 2-3 tygodnie od rozpoczęcia kuracji), co jest oznaką intensywnego oczyszczania organizmu z toksyn po pasożytach, grzybach i bakteriach. Objawy detoksykacji mogą obejmować przejściowe bóle stawów, głowy i uczucie zmęczenia. Po tym etapie następuje stopniowa poprawa samopoczucia.

Jeśli objawy odtruwania są zbyt silne, powinniśmy powoli zwiększać dawkę ziemi – dla niektórych osób docelowe 2 łyżeczki mogą być wystarczające. Przez cały czas kuracji powinniśmy uważnie obserwować nasz organizm. Wielką poprawę samopoczucia i pełne efekty osiągamy po około 6 miesiącach przyjmowania ziemi okrzemkowej. Ze względu na zdolność ziemi okrzemkowej do wiązania wody, podczas kuracji musimy spożywać dużo płynów (średnio około 2 litrów). Najważniejsza w stosowaniu tego preparatu jest regularność.

Zalety spożywania ziemi okrzemkowej są liczne i sięgają znacznie dalej niż tylko oczyszczanie przewodu pokarmowego i eliminacja toksyn. Krzem, który jest jednym z głównych składników diatomitu, ma wiele istotnych funkcji w organizmie. Niektórzy naukowcy twierdzą, że aż 70 różnych substancji nie jest prawidłowo przyswajanych przez organizm, jeśli jest w nim za mało krzemu.

Stąd wynika, że spożywanie ziemi okrzemkowej ogólnie poprawia absorpcję składników odżywczych, co przynosi wiele korzyści, takich jak: wyraźna poprawa stanu skóry, włosów i paznokci, zmniejszenie bólu stawów, obniżenie ciśnienia krwi, wzmocnienie naczyń krwionośnych, zmniejszenie objawów alergii czy przyspieszenie metabolizmu. Dodatkowo, po kilku miesiącach stosowania ziemi okrzemkowej ściana jelita zostaje oczyszczona ze wszystkiego, co wpływa na nią negatywnie, co prowadzi do regularnych wypróżnień i zmniejsza ryzyko takich chorób jak polipy czy nowotwory.