Zasłabnięcie zawodnika podczas meczu piłkarskiej A-klasy

Zasłabnięcie zawodnika podczas meczu piłkarskiej A-klasy

Do dramatycznych scen doszło w miejscowości Kruszyna w województwie opolskim. To właśnie tam zasłabł jeden z zawodników, który występował podczas meczu pomiędzy LZS Kruszyna-Prędocin a LZS Burzą Lipki.

Zawodnik zasłabł podczas meczu piłkarskiego

Spotkanie A-klasy pomiędzy zespołami LZS Kruszyna-Prędocin a LZS Burzą Lipki odbywało się w niedzielę 12 września. W pewnym momencie u jednego z zawodników zespołu przyjezdnych doszło do zatrzymania akcji serca. Mężczyzna w wieku 31 lat padł, a następnie aż przez 45 minut reanimowano go na boisku. Na całe szczęście 31-latka udało się uratować, jednak jego stan określa się jako ciężki. Akcja reanimacyjna prowadzona była początkowo przez strażaków, a następnie przez ratowników śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zasłabnięcia zawodników na piłkarskich boiskach

W kontekście tego wydarzenia warto przytoczyć sytuację, która miała miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Z podobnie ciężką sytuacją zmagał się Christian Eriksen, a więc reprezentant Danii. Podczas spotkania w fazie grupowej przeciwko Finlandii również doszło do dramatycznego zdarzenia, kiedy to zawodnik padł na murawę i stracił przytomność z powodu zatrzymania akcji serca. Tam również do akcji wkroczyły służby ratunkowe, którym na szczęście udało się przywrócić funkcje życiowe Duńczyka. Zawodnik wciąż nie pojawił się na boisku od tego zdarzenia. Warto zaznaczyć, że takie sytuacje niestety zdarzają się na każdym poziomie rozgrywek. Nawet w rozgrywkach, gdzie zawodnicy są regularnie badani i mogą skorzystać z najlepszej opieki medycznej.