Ewakuowano plażowiczów w Portugalii z powodu pojawienia się rekina

Ewakuowano plażowiczów w Portugalii z powodu pojawienia się rekina

Tuż przy brzegu portugalskiej plaży w mieście Figueira da Foz pojawiły się aż trzy rekiny. Do niecodziennej doszło do niecodziennej sytuacji doszło w ostatnich dniach, a o całej sprawie poinformowała telewizja lizbońska SIC. Zakaz kąpieli w morzu, a także przebywania w jego pobliżu utrzymywał się aż do wieczora w poniedziałek.

Rekiny przy brzegach portugalskich plaż

W Portugalii pojawienie się rekinów przy brzegach plaż od ostatniego roku jest coraz częściej zauważane. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy na świecie wprowadzono liczne zakazy i ograniczenia związane z sytuacją na całej Ziemi. Najczęściej drapieżników można było spotkać przy zachodnim oraz południowym wybrzeżu kraju. Jak dodają tamtejsi mieszkańcy, przy brzegach nadmorskich plaż zaczęły pojawiać się nie tylko rekiny, lecz także wiele innych morskich gatunków zwierząt.

Informacja o pojawieniu się rekinów przy brzegu plaży w portugalskim mieście Figueira da Foz pochodziła od surferów, którzy znajdowali się w pobliżu. Jak zaznaczają eksperci, rekiny pojawiają się przy brzegach Półwyspu Iberyjskiego, ponieważ najnormalniej w świecie poszukują pożywienia. Warto dodać, że w tych rejonach najczęściej pojawiającym się rekinem jest żarłacz błękitny.