Wiceministrowie, posłowie, senatorowie i nie tylko otrzymają kolejne podwyżki

Wiceministrowie, posłowie, senatorowie i nie tylko otrzymają kolejne podwyżki

Dnia 30 lipca, a dokładniej w piątek wieczorem opublikowano rozporządzenie Andrzeja Dudy, które związane jest z wprowadzeniem kolejnych podwyżek. W ten sposób na większe wynagrodzenie będą mogli liczyć premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie, senatorowie oraz członkowie zarządu. Zmiany dotyczące wynagrodzenia obowiązują już od 1 sierpnia. Dzięki temu szef rządu oraz marszałkowie będą mogli liczyć na zarobki rzędu ponad 20 tysięcy złotych na miesiąc. Z kolei posłowie będą otrzymywać aż 12 tysięcy złotych.

Prezydent podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu podwyżek

Podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod rozporządzeniem był niezbędny, aby podsekretarzowie mogli otrzymać podwyżki za swoją pracę. Co więcej sam Prezydent zaznaczył, że wysokość wynagrodzeń była praktycznie bez zmian przez ponad ostatnich 20 lat. Z tego względu był to czas najwyższy, aby podnieść wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie.

Jak zaznaczył sam Prezydent, obecne wynagrodzenia powodowały, że w państwowych spółkach zaczęły po prostu robić się pustki. Najlepsi pracownicy woleli odejść do prywatnych spółek, gdzie mogli liczyć na zdecydowanie wyższe wynagrodzenie. Tak więc podniesienie pensji oraz wyrównanie ich do bardziej realnego poziomu było podstawowym celem tego rozporządzenia. W ten sposób ma poprawić się również ogólne zatrudnienie w Rządzie.

Andrzej Duda zaznacza, że z powodu niskich wynagrodzeń w Pałacu Prezydenckim nie znajduje się na ten moment żaden podsekretarz stanu. W rzeczywistości wydaje się, że rzeczywiście jest to niecodzienna sytuacja.