Warszawa wyróżniona przez niemiecki tygodnik "Der Spiegel" jako największa atrakcja turystyczna

Warszawa wyróżniona przez niemiecki tygodnik "Der Spiegel" jako największa atrakcja turystyczna

Polska po raz kolejny zyskuje międzynarodowe uznanie. Miasto nad Wisłą, Warszawa, zostało bardzo docenione w cyfrowej edycji niemieckiego tygodnika „Der Spiegel”.

Stolica Polski, Warszawa, jest pełna atrakcji i interesujących miejsc do odwiedzenia, co przyciąga wielu turystów. W lutym 2023 roku, to największe miasto Polski (1,86 mln mieszkańców), ze względu na swoją popularność wśród turystów, otrzymało prestiżowy tytuł Najlepszego Europejskiego Kierunku Turystycznego 2023, z imponującą liczbą ponad 142 tysięcy oddanych głosów.

Zaszczytna pozycja stolicy Polski na liście przewyższała inne czołowe europejskie metropolie takie jak Ateny, Maribor czy Wiedeń. Londyn również znalazł się w rankingu dziesięciu najlepszych miejsc.

W ostatnim czasie, Warszawa znalazła się w centrum uwagi mediów na całym świecie. Wszystko to za sprawą najnowszego artykułu poświęconego stolicy Polski opublikowanego na stronie niemieckiego tygodnika „Der Spiegel”. Niemieccy dziennikarze wyrazili szczególną dociekliwość w opisie przemian, które zaszły w mieście przez ostatnie dekady.

Zaznaczyli, że jeszcze kilka lat temu Warszawa nie była popularnym celem turystycznym. Wówczas turystyka skupiała się na innych polskich miastach jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Jednak obecnie, Warszawa jest uznawana za metropolię, która przeszła daleko idącą transformację od socjalistycznej epoki do nowoczesnego miasta pełnego atrakcji.

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” koncentruje się również na nagrodach European Best Destination 2023, które Warszawa zdobyła w trzech kategoriach: Best Destination for Food Lovers (Miejsce dla miłośników jedzenia), Safest Destinations in Europe (Najbezpieczniejsze miejsca w Europie) oraz Best Destinations for a city break (Najlepsze miejsca na krótki wypad).

W artykule stwierdzono, że obecny obraz Warszawy jest diametralnie inny niż ten sprzed kilku lat. Nie jest zaskakujące, że Warszawa została wybrana na najlepszy cel podróży w Europie w 2023 roku przez platformę marketingową European Best Destinations. Redakcja podkreśla też dynamiczny rozwój i przemiany, jakie zaszły w Warszawie w ostatnim czasie.