Walki o Górski Karabach – pomoc dla ofiar walk po stronie armeńskiej

Walki o Górski Karabach – pomoc dla ofiar walk po stronie armeńskiej

Niedawno temu zakończył się konflikt zbrojny pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem. W wyniku konfliktu wiele osób zostało poszkodowanych. Doszło do rozejmu, ale bardziej poszkodowana z tej wojny wyszła Armenia tracąc część swoich ziem. Nie ma co ukrywać, że naród armeński już w przeszłości bardzo mocno wycierpiał – był masowo mordowany przez Turków.

Pomoc dla narodu armeńskiego

Obecnie wielka pomoc idzie dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Jednak również i poszkodowani w wojnie o Górski Karabach potrzebują wsparcia. Możemy to zrobić poprzez na przykład wszelkiego rodzaju fundacje. Warto wejść na oficjalne strony takich fundacji, gdzie można wspomóc datkami ofiary walk o Górski Karabach. Oprócz wersji polskiej mamy też do wyboru wersję anglojęzyczną. Można więc rozsyłać informacje o pomocy dalej w świat. Kiedy wejdziemy już na stronę fundacji, kliknijmy w zakładkę pomocy i zrealizujmy dowolną formę pomocy. Oczywiście w zależności od naszych możliwości. Na oficjalnej stronie jakiejkolwiek fundacji najpewniej ukażą się nam do wyboru formy pomocy.

  1. Ufunduj lekarstwa i schronienie
  2. Ufunduj żywność dla poszkodowanych rodzin
  3. Wpłata dowolna – wpisujemy w okienko kwotę jaką chcemy przelać

Armenia liczy niecałe 3 miliony mieszkańców i warto jej stale pomagać, ponieważ w rozgrywce wielkich mocarstw jest traktowana często jako przysłowiowe „piąte koło u wozu”. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja nie spotka nigdy narodu polskiego, który w swojej historii również ma już rozegranych wiele krwawych bitew.