W Wielkiej Brytanii odnotowuje się coraz większą ilość kradzieży psów

W Wielkiej Brytanii odnotowuje się coraz większą ilość kradzieży psów

Właściciele zwierząt domowych oraz hodowcy psów nie mają łatwego życia w Wielkiej Brytanii. Jak podają tamtejsze media, w ostatnim czasie odnotowano bardzo duży wzrost kradzieży psów, a w tym przede wszystkim tych rasowych. Z tego względu tamtejsze władze zdecydowały, że uprowadzenie zwierząt domowych będzie od teraz traktowane jako przestępstwo.

Zmiana przepisów w Wielkiej Brytanii

Znaczne zwiększenie ilości kradzieży psów w Wielkiej Brytanii poniekąd zmusiło tamtejsze władze do podjęcia zdecydowany kroków. Uznanie tego czynu jako przestępstwo wydaje się przez mieszkańców UK jako całkiem sensowne rozwiązanie. W praktyce ma ono zniwelować ilość kradzieży poprzez odstraszenie potencjalnych przestępców od tego czynu,

Dodajmy, że coraz więcej osób łasi się na cudze psy, ponieważ w ostatnim czasie zapotrzebowanie na rasowe zwierzęta znacząco wzrosło. Ceny za rasowe psy w niektórych przypadkach wzrosły nawet o 200%. Z tego względu niektóre grupy przestępcze uczyniły sobie kradzież rasowych psów od hodowców oraz od osób prywatnych jako sposób na zarobek.

W UK zmienią się także przepisy dotyczące wystawiania zwierząt na aukcjach internetowych

Oprócz wprowadzenia zmian w przepisach co do traktowania kradzieży psa jako przestępstwo a nie jako utrata własności, rząd w UK postanowił także zmienić przepisy związane z dodawaniem ogłoszeń internetowych ze zwierzętami domowymi. Od teraz właściciele będą musieli dokonać identyfikacji za pomocą dowodu tożsamości.

Ponadto właściciele psów będą mieli okazję zarejestrować swoje psy w bazach policyjnych. Funkcjonariusze będą mieli łatwy dostęp do zdjęć oraz DNA psów, a oprócz tego w bazie będą znajdowały się także informacje związane z mikrochipem oraz kontaktem do właściciela zwierzęcia. Wszystkie zmiany mają na celu zmniejszenie ilości kradzieży zwierząt domowych w Wielkiej Brytanii oraz zaniechanie tego procederu w jak największym stopniu.