„Polski Spider Man” Marcin Banot wspiął się na kolejny wieżowiec. Tym razem padło na Engie Tour w Paryżu

„Polski Spider Man” Marcin Banot wspiął się na kolejny wieżowiec. Tym razem padło na Engie Tour w Paryżu

W piątek 20 sierpnia w sieci pojawiły się pierwsze informacje o wejściu Marcina Banota na szczyt wieżowca Engie Tour w Paryżu. Polak znany jest znacznie szerszemu gronu ze swoich wspinaczek na wieżowce. Swoje wyczyny dokumentuje i wstawia z nich filmy na popularnej platformie YouTube.

Wspinaczka na 185-metrowy Engie Tour w Paryżu

Budynek Engie Tour znajdujący się w stolicy Francji jest jednym z największych tego typu obiektów w Paryżu. Liczy aż 36 kondygnacji, a mierzy dokładnie 185 metrów. Mieści się on w jednej z najbardziej poważanych dzielnic we francuskiej stolicy, a więc La Defense.

Jeszcze w piątek 20 sierpnia pojawiły się pierwsze informacje o wspinaczce na Engie Tour, która zakończyła się sukcesem. Głównym bohaterem tego wyczynu był oczywiście nie kto inny, jak „Polski Spider Man”, a więc Marcin Banot. Z pierwszych informacji wynika, że wspinaczka zajęła Polakowi 31 minut. Niestety, ale również i tym razem wspinaczce towarzyszyły inne wydarzenia, jak chociażby interwencja policji.

Interwencja Policji po zakończeniu wspinaczki na Engie Tour

Oczywiście podobnie jak podczas innych wspinaczek Polaka, tak również i tym razem nie obeszło się bez interwencji policji oraz ratowników. Na górze na Banota czekały już specjalne oddziały porządkowe. Policjanci postawili Marcinowi przede wszystkim zarzut stwarzania zagrożenia, zarówno sobie, jak i przechodniom znajdującym się na ulicy.

Z tego powodu po wejściu na szczyt, na Polaka czekali już funkcjonariusze. Standardowo oprócz samego Banota, w całym wydarzeniu brały udział również osoby z jego otoczenia, które filmowały całe wydarzenie. Oni również zostali aresztowani, lecz jak mogliśmy dowiedzieć się z pierwszych informacji, zostali wypuszczeni po kilku godzinach, ponieważ był to czyn o niskiej szkodliwości.

Marcin Banot ma na koncie wiele innych wieżowców

„Polski Spider Man” w tym roku zdobył już jeden ze szczytów wieżowca w stolicy Francji. Mowa o wieżowcu Montparnasse, który jest drugim najwyższym szczytem w Paryżu.

Polak na swoim koncie ma również zdobycie najwyższych szczytów w Polsce. Mowa chociażby o wejściu na hotel Marriott. Ta wyprawa również zakończyła się sukcesem. Marcin zameldował się na szczycie, a w całym wydarzeniu także interweniowała policja oraz pozostałe służby bezpieczeństwa.

Wszelkie filmy ze wspinaczki Marcina Banota można znaleźć na popularnej platformie YouTube.