Pracownicy elektrowni atomowych na Ukrainie są terroryzowani przez rosyjskie wojsko

Pracownicy elektrowni atomowych na Ukrainie są terroryzowani przez rosyjskie wojsko

Ukraińskie elektrownie atomowe zostały przejęte przez rosyjskie wojsko. Mowa tutaj o elektrowniach atomowych znajdujących się w Czarnobylu i Zaporożu. Na terenie elektrowni odbywa się teraz terror tamtejszych pracowników. Personel znajduje się pod kontrolą dowódców z Rosji i muszą wykonywać ich rozkazy. Takie wiadomości przekazuje szef Enerhoatomu, a więc Petro Kotin.

Rosyjskie wojska zajęły ukraińskie elektrownie

Informacje o zajęciu ukraińskich elektrowni atomowych w Czarnobylu i Zaporożu pojawiły się w niedzielę. Takie wiadomości zostały przekazane przez samego szefa koncernu Enerhoatom, Petro Kotin. Na terenie obydwu obiektów znajdował się personel pracowników. Zostali oni zatrzymani i są terroryzowani przez rosyjskich wojskowych.

Na elektrowni atomowej w Zaporożu znajduje się podobno około 500 żołnierzy z Rosji. Z kolei w Czarnobylu znajduje się około 1000 wojskowych. Jak przekazał Petro Kotin, pracownicy muszą ściśle wykonywać rozkazy wojskowych. W przeciwnym wypadku mogą stracić życie.

Rosyjski atak bombowy w Zaporożu

Elektrownia atomowa w Zaporożu była ostatnio celem wojska rosyjskiego. W piątek, dnia 4 marca, strażacy musieli poradzić sobie z pożarem, który wybuchł na terenie tamtejszej elektrowni atomowej. Wszystko za sprawą bombardowania i ostrzału elektrowni atomowej. Rosjanie otworzyli ogień do zaporoskiej elektrowni zarówno z powietrza, jak i z czołgów. W wyniku ostrzału dwóch pracowników Zaporoskiej Elektrowni Atomowej zostało rannych. Pomimo sporego ostrzału całej elektrowni, na szczęście tamtejsze reaktory wytrzymały ostrzał i nie zostały uszkodzone.

Według przepisów bezpieczeństwa dotyczących elektrowni atomowych, reaktory oraz cała elektrownia posiada takie zabezpieczenia, aby nie uszkodził jej nawet upadek samolotu. Na szczęście elektrownia atomowa w Zaporożu wytrzymała również ostrzał artyleryjski, który ostatnio miał miejsce za sprawą rosyjskiego wojska.

Warto dodać, że polski rząd również planuje wybudowanie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. W tym temacie dogadały się ostatnio nawet samorządy Lęborka oraz pobliskich powiatów. Więcej o porozumieniu przeczytacie w wyczerpującym artykule na stronie elebork.pl.