Powołany rząd poddany ostrej krytyce: "Stał się pośmiewiskiem dla obywateli"

Powołany rząd poddany ostrej krytyce: "Stał się pośmiewiskiem dla obywateli"

W dniu dzisiejszym doszło do powołania nowego rządu, jednak jego formacja jest niestety zdecydowanie kontrowersyjna, o czym informuje Michał Kobosko, wiceszef Polski 2050. Jego zdaniem, gabinet ten stanowi bowiem żart na tle oczekiwań społeczeństwa i de facto nie będzie pełnił swoich funkcji rządowych.

Jak uściślił Kobosko, sytuacja ta wynika z aktualnej sytuacji politycznej i prawnej kraju, której korzystający są partia Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydent Andrzej Duda. W poniedziałek prezydent Duda przysięgał na nową ekipę rządową pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Wyraził on swoje ogromne zadowolenie z faktu, że propozycja premiera uwzględniła rekordową liczbę kobiet w składzie rządu – najwięcej od roku 1989 – które będą pełnić kluczowe i odpowiedzialne role.

W wywiadzie dla radia RMF, pytany o swoją ocenę nowego gabinetu, Kobosko wyraził swoje zdziwienie. Jego zdaniem, trudno jest zrozumieć, jak w dużym i poważanym kraju europejskim, proces realizacji woli wyborców po wyborach może trwać aż dwa miesiące. Jak przypomniał, 15 października obywatele zdecydowali, że PiS nie powinien już rządzić krajem.