Po szwedzkiej stronie Bałtyku zderzyły się dwa statki

Do zderzenia dwóch statków towarowych doszło nieopodal miejscowości Bornholm. Statki zderzyły się na wodach należących do Szwecji. W wyniku zderzenia doszło do wycieku ropy, a jeden ze statków przewrócił się do góry dnem.

Zderzenie statków towarowych na szwedzkich wodach Bałtyku

Wypadek dwóch statków towarowych miał miejsce w nocy z 12 na 13 grudnia. Mniej więcej o godzinie 3:30 na wodach terytorialnych Szwecji zderzyły się dwa statki towarowe. Wydarzenie miało miejsce pomiędzy wyspą Bornholm należącą do Danii oraz miastem Ysted, które mieści się na wybrzeżu w Szwecji.

Statki biorące udział w wypadku to „Karin Hoej”, który pływał pod duńską banderą oraz „Scot Carrier”, który pływał pod banderą Wielkiej Brytanii. Duński statek mierzy 55 metrów długości i przemieszczał się z Sodertalje (Szwecja) do Nykobing Falster (Dania). Z kolei „Scot Carrier” mierzy 90 metrów długości i zmierzał z Salacgriva (Łotwa) do Montrose (Wielka Brytania).

W ramach wypadku doszło niestety do przewrócenia się statku towarowego płynącego pod duńską banderą. Wskutek zderzenia z jednego ze statków wyciekła również ropa. Obecnie w akcji ratunkowej oraz usuwaniu skutków wypadku uczestniczy Szwecja oraz Dania. Na miejsce zdarzenia zadysponowano m.in. szwedzką łódź ratunkową oraz duński helikopter.