Po szwedzkiej stronie Bałtyku zderzyły się dwa statki

Po szwedzkiej stronie Bałtyku zderzyły się dwa statki

Do zderzenia dwóch statków towarowych doszło nieopodal miejscowości Bornholm. Statki zderzyły się na wodach należących do Szwecji. W wyniku zderzenia doszło do wycieku ropy, a jeden ze statków przewrócił się do góry dnem.

Zderzenie statków towarowych na szwedzkich wodach Bałtyku

Wypadek dwóch statków towarowych miał miejsce w nocy z 12 na 13 grudnia. Mniej więcej o godzinie 3:30 na wodach terytorialnych Szwecji zderzyły się dwa statki towarowe. Wydarzenie miało miejsce pomiędzy wyspą Bornholm należącą do Danii oraz miastem Ysted, które mieści się na wybrzeżu w Szwecji.

Statki biorące udział w wypadku to „Karin Hoej”, który pływał pod duńską banderą oraz „Scot Carrier”, który pływał pod banderą Wielkiej Brytanii. Duński statek mierzy 55 metrów długości i przemieszczał się z Sodertalje (Szwecja) do Nykobing Falster (Dania). Z kolei „Scot Carrier” mierzy 90 metrów długości i zmierzał z Salacgriva (Łotwa) do Montrose (Wielka Brytania).

W ramach wypadku doszło niestety do przewrócenia się statku towarowego płynącego pod duńską banderą. Wskutek zderzenia z jednego ze statków wyciekła również ropa. Obecnie w akcji ratunkowej oraz usuwaniu skutków wypadku uczestniczy Szwecja oraz Dania. Na miejsce zdarzenia zadysponowano m.in. szwedzką łódź ratunkową oraz duński helikopter.