Po białoruskiej stronie granicy z Polską pojawiają się dotąd niewidoczni żołnierze

Po białoruskiej stronie granicy z Polską pojawiają się dotąd niewidoczni żołnierze

Dnia 2 września w Polsce, nieopodal pasa przygranicznego z Białorusią wprowadzony został stan wyjątkowy. Ma to miejsce w związku z niezrozumiałą sytuacją na terenie Białorusi, gdzie tamtejszy rząd próbuje uporać się z migrantami. Jak jednak łatwo można zauważyć, białoruski rząd stara się wykorzystać tę sytuację i prowadzi po prostu „wojnę hybrydową”. Od pewnego czasu na tamtejszych terenach po stronie białoruskiej przy granicy z Polską pojawiają się jednak żołnierze bojowi, którzy dotąd tam nie stacjonowali.

Polska Straż Graniczna informuje o pojawieniu się umundurowanych żołnierzy na Białorusi

Funkcjonariusze bądź żołnierze pojawiają się po białoruskiej stronie granicy z Polską. Takie informacje w ostatnim czasie podali polscy strażnicy graniczni. Funkcjonariusze z Polski zaznaczają, że umundurowanie oraz wyposażenie osób po stronie białoruskiej jasno wskazuje na to, że na pewno pojawiające się tam osoby nie należą do białoruskiej straży granicznej. Obecnie ta informacja została już oficjalnie potwierdzona przez Stanisława Żaryna, a więc rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych.

Przypomnijmy, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta mniej więcej od sierpnia tego roku. Wtedy zaczęli pojawiać się migranci, którzy regularnie przekraczali granicę i przedostali się do Polski. Zaznaczmy, że w związku z tym polski rząd postanowił wprowadzić 2 września stan wyjątkowy na obszarach przygranicznych. Cała sytuacja jest napięta z jeszcze jednego powodu. Od 10 września na terenach Rosji oraz Białorusi prowadzone są jedne z największych rosyjskich ćwiczeń wojskowych o nazwie „Zapad”.