Nielegalni migranci napływają do Bułgarii, która wzmacnia ochronę granic

Nielegalni migranci napływają do Bułgarii, która wzmacnia ochronę granic

Z dnia na dzień rośnie liczba nielegalnych migrantów, którzy próbują przedostać się do Bułgarii od granicy z Turcją. Mówi się, że największa fala uchodźców dotrze dopiero za jakiś czas, jednak Bułgarzy nie czekają, lecz działają już teraz.

Migranci przez Bułgarię na Zachód

Oczywiście Bułgaria jest dla wszystkich imigrantów jedynie miejscem tranzytowym. Docelowo wszyscy nielegalni imigranci chcą dotrzeć do zachodniej części Europy. Warto dodać, że z każdym kolejny,m miesiącem przez Bułgarię przemieszcza się coraz większa ilość migrantów. Według statystyk w ciągu lipca w Bułgarii zatrzymano aż 1395 osób. Jest to o prawie 3% większa ilość osób, niż w czerwcu.

Zabezpieczenie granicy pomiędzy Bułgarią a Turcją

Bułgarzy obecnie skupiają się na tym, aby w jak największym stopniu zabezpieczyć granicę z Turcją. To właśnie tam trafi aż 600 funkcjonariuszy, którzy mają strzec granicy. Oprócz tego pojawią się także wojskowi, którzy będą posiadali dodatkowy sprzęt techniczny mający pomóc w skutecznym udaremnieniu przedostawania się przez granicę migrantom.

W najbliższym czasie bułgarski parlament przeprowadzi także głosowanie nad tym, czy mieszczące się na granicy bułgarsko-tureckiej ogrodzenie będzie zmodernizowane, a raczej czy państwo przeznaczy na ten cel dodatkowe dofinansowane. Obecnie znajdujące się tam ogrodzenie ochronne pozostawia wiele do życzenia. Stąd też padają głosy, że jak najszybciej powinny zostać podjęte kroki, dzięki czemu ogrodzenie powinno zostać naprawione. O tym czy tego typu projekt wejdzie w życie dowiemy się już niebawem. Na pewno jest to jednak działanie, które jest bezwzględnie wymagane, aby móc skutecznie chronić granicę przed napływającymi migrantami.