Nad Polską ponownie zjawi się front atmosferyczny z silnym wiatrem

Nad Polską ponownie zjawi się front atmosferyczny z silnym wiatrem

Ostatnie tygodnie w Polsce to różnego rodzaju anomalia pogodowe. Podobnie będzie w ciągu najbliższych dni, gdyż dnia 19 i 20 stycznia nad Polską ma znajdować się niż atmosferyczny. Front atmosferyczny nadciąga od zachodu, a wraz z nim przybędą bardzo silne wiatry, fala zimnego powietrza oraz intensywne opady deszczu.

Silne wiatry i niż atmosferyczny wkraczają do Polski

Osoby niemal z całej Polski otrzymują w ostatnim czasie sporo wiadomości SMS w związku ze złą pogodą, ponieważ od razu na numery telefonów przychodzą alerty RCB. Ostrzeżenia są bardzo ważne dla mieszkańców najbardziej zagrożonych miejsc w kraju, ponieważ w ten sposób odpowiednio wcześniej można przygotować się na anomalia pogodowe i uchronić przed niebezpieczeństwem.

Największe załamanie pogody na północy Polski

Najbliższe dni mają przynieść największe załamania pogody przede wszystkim na wybrzeżu. Zapowiadany niebezpieczny front nadciąga do Polski z zachodu, także najbardziej zagrożone porywistymi wiatrami będą województwa zachodniopomorskie oraz pomorskie. Mimo wszystko warto mieć się na baczności na terenie całego kraju. Ostatnio z ogromnymi wichurami zmagali się mieszkańcy Myszkowa. Oznacza to, że nie tylko mieszkańcy północnych miejscowości powinni mieć się na baczności, lecz o rozsądek należy zaapelować również w innych województwach. W tym czasie powinniśmy szczególnie znaleźć bezpieczne schronienie na dzień 19 i 20 stycznia i unikać zagrożenia nadchodzącymi warunkami atmosferycznymi. Spadające drzewa, zerwane linie energetyczne oraz uszkodzone dachy domów i obiektów budowlanych to najczęstsze skutki takich niebezpiecznych frontów.