Konfederacja wciąż utrzymuje się w czołówce polskich partii politycznych
Wielki „boom” związany z Konfederacją na scenie politycznej zdaje się nie słabnąć. Po udanych wyborach parlamentarnych i przyzwoitym wyniku Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich już wtedy było niezłe poparcie, tak teraz oczekuje się jeszcze lepszych wyników. Polscy przedsiębiorcy doceniają wkład Konfederatów w walkę o dobrobyt w Polsce. Z kolei sami Konfederaci doskonale wiedzą, w którą stronę iść.
Stały kierunek Konfederacji
Konfederacja od początku stawia jasno swoje poglądy. Na pewno wyróżnia ich to na tle innych partii politycznych, które potrafią z dnia na dzień zmieniać swoich sojuszników i poglądy polityczne. Cały czas starają się prezentować ten sam azymut polityczny, prawicowy, wolnościowy, katolicki. Dzięki takiej postawie zyskują oni coraz większe poparcie świadomych wyborców. Na ten moment jednak siła Konfederacji w Sejmie jest jeszcze zbyt mała. Mimo wszystko konferencje prasowe Konfederatów mówią same za siebie i wyróżniają tą partię na tle konkurentów. Głośne i stanowcze przemówienia Brauna czy Dziambora na mównicy sejmowej robią wrażenie na zdecydowanych wyborcach, którzy chcą w końcu zmiany i lepszego życia w Polsce.
Ostatnie sondaże pokazują raczej zgodnie, niezależnie dla kogo są przeprowadzane, że Konfederacja znajduje się nad progiem wyborczym. Taki trend powinien się utrzymywać, a w 2023 roku politycy tego ugrupowania powinni mieć jeszcze większe grono młodych wyborców, dzięki czemu będą mieli łatwiej, by ponownie powalczyć o mandaty poselskie. Do tego momentu pozostało jednak sporo czasu. Powinien on działać tylko i wyłącznie na korzyść Konfederacji. Na tę chwilę Konfederacja notuje stały poziom w sondażach.
Przyszłość Konfederacji na scenie politycznej
Można by tutaj zadać też pytanie, czy obrany kierunek przez Konfederatów jest dobry? O czym świadczą obecne sondaże? Zapewne o tym, że wielu wyborców Bosaka oraz innych posłów, tak naprawdę bardzo mocno ufa swoim wybrańcom. Teraz należy przyciągnąć do partii nowych wyborców. Mimo wszystko posłowie Konfederacji muszą objąć jedno stanowisko wobec o aborcji, strajków kobiet i kwestiach Kościoła.
Jak wiadomo w Polsce młodzi coraz rzadziej pojawiają się na mszach, coraz głośniej mówią o chęci skończenia z Kościołem. To wszystko ruchy lewicowe, ale mocno widoczne i odciągające prawicowy elektorat, a przede wszystkim – po prostu modne. Młodzi, ogłupieni, często idą za tym, co większościowe.
Czy prawicowe ugrupowanie ma szansę utrzymać się na powierzchni, a nawet wywindować sondaże w górę? Pewnie tak. Potrzebny jednak jest zdecydowany plan działania, nowe koncepcje i przede wszystkim czyny, które wyborców będą przyciągać już, tu i teraz. Wyborcy Konfederacji na pewno chcą, aby partia pracowała nie tylko w ostatnich miesiącach przed wyborami, lecz także i poza okresem wyborczym.