Kolejny wzrost inflacji w Polsce

Kolejny wzrost inflacji w Polsce

Na przestrzeni marca oraz kwietnia inflacja w Polsce wzrosła z 11 proc. do 12,3 proc. Tak wysoka inflacja nie była widziana w naszym kraju już bardzo długi czas. Warto wspomnieć, że po raz ostatni inflacja powyżej 12 proc. miała miejsce w czerwcu 1998 roku, kiedy to dokładnie wynosiła 12,2 proc.

Co najbardziej zdrożało w Polsce w ujęciu rocznym?

Według rankingu przygotowanego przez analityków możemy dowiedzieć się, że największy wzrost w całorocznym ujęciu odnotowały przede wszystkim paliwa, nośniki energii oraz żywność i bezalkoholowe napoje. Jeśli chodzi o paliwo to odnotowano wzrost o 27,8 proc., w przypadku nośników energii mowa o wzroście 27,3 proc., a w kontekście żywności i bezalkoholowych napoi mowa o wzroście 12,7 proc.

Najgorsze dopiero nadchodzi

Wszyscy, którzy myśleli, że obecnie jesteśmy w najgorszym momencie drożyzny i wzrostów, niestety mogą czuć się zawiedzeni. Jak informują najbardziej rzetelni analitycy w Polsce, wzrost cen i drożyzna w następnych miesiącach wciąż mogą postępować. Szacuje się, że szczyt wzrostów kosztów życia w Polsce odnotujemy mniej więcej w III kwartale tego roku. To właśnie wtedy ceny w sklepach oraz opłaty za życie w Polsce będą po prostu mogły osiągnąć najwyższe wskaźniki.

Niestety, ale obecnie nie zanosi się na to, aby sytuacja gospodarcza w Polsce się unormowała. Na ten moment sytuacja poza granicami naszego kraju również nie jest kolorowa. A to wszystko przekłada się na drożyznę w Polsce. Wydaje się, że ten rok po prostu przez cały czas może nas zaskakiwać złymi informacjami z rynku finansów. Miejmy jednak nadzieję, że ta sytuacja nie będzie trwała zbyt długo i inflacja w Polsce prędzej czy później wyhamuje i się uspokoi.

Źródło: www.newsinfo.pl