Jest szansa na nadanie numeru PESEL z samych dwójek

Jest szansa na nadanie numeru PESEL z samych dwójek

Każdy obywatel Polski ma już po urodzeniu nadawany numer PESEL. Jedni mają prostszy, inni trudniejszy. Teraz jest jednak szansa na to, aby któryś z noworodków otrzymał numer PESEL składający się z samych dwójek. Dlaczego tak może się stać oraz kto może otrzymać taki wyjątkowy numer?

Luty miesiącem samych dwójek

Otrzymanie nietypowego numeru PESEL przez noworodka ma szansę się ziścić z powodu występowania w miesiącu luty w 2022 roku samych dwójek. Dlatego noworodek, który urodzi się 22 lutego 2022 roku będzie miał szansę na to, aby otrzymać numer składający się z samych dwójek. Jednak dlaczego jest to jedynie szansa, a nie pewnik, który na pewno się ziści?

Kto może otrzymać PESEL składający się z samych dwójek?

Jeśli dojdzie do sytuacji, że któryś z noworodków urodzonych dnia 22 lutego 2022 roku otrzyma same dwójki w numerze PESEL, to na pewno będzie to dziewczynka. Skąd ta pewność? Otóż w Polsce stosuje się liczbę porządkową, która określa płeć. Co więcej, w przypadku kobiet ta liczba porządkowa zawsze jest parzysta. Dlatego jak łatwo wywnioskować, tylko dziewczynka urodzona tego dnia mogłaby otrzymać wyjątkowy PESEL.

Warto dodać, że musiałby to być noworodek nr 1111. urodzony tego dnia. W Polsce każdego dnia na świat przychodzi właśnie około tysiąca dzieci. Jest to raz nieco mniej a raz nieco więcej. Dlatego istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że już niedługo narodzi się dziewczynka z numerem PESEL składającym się z samych dwójek.