Jak wybrać odpowiedni kanister do magazynu?

Jak wybrać odpowiedni kanister do magazynu?

W firmach produkcyjnych, handlowych czy usługowych przechowuje się różnej maści płyny. W tym celu przedsiębiorstwo musi wyposażyć się w odpowiedniej jakości kanister, dzięki któremu płyn z jednej strony nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla otoczenia, z drugiej zaś nie straci swoich właściwości. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kanistrów, pozostaje jednak pytanie, jak dobrać odpowiedni do swojej firmy?

Co można przechowywać w kanistrach?

Kanister służy do przechowywania różnego rodzaju cieczy. Możemy trzymać w nim wodę czy oleje, choć najczęściej decydujemy się umieścić w nich benzynę bądź różnego typu substancje potencjalnie niebezpieczne. Na rynku dostępne są kanistry o różnej pojemności. Największą popularnością cieszą się modele, w których pomieścimy 5-10 litrów cieczy, lecz bez problemu kupimy również kanister, który pomieści nawet 30 litrów płynu. W zależności od potrzeb, możemy dla swojej firmy dobierać kanistry o różnych pojemnościach, pamiętając przy tym o ergonomii dysponowania sprzętem magazynowym.

Jaki kanister wybrać dla swojej firmy?

Wybierając kanister, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego przeznaczenie. Niektóre z nich nadają się w głównej mierze do przechowywania wody i innego rodzaju płynów, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla otoczenia. W większości kanistrów możemy także przechowywać benzynę. Niemniej jednak niektóre firmy dysponują innego rodzaju płynami, które mają na przykład silne właściwości żrące. Wybierając dla nich odpowiednie opakowanie, należy kierować się przede wszystkim wskazówkami producenta. Na ogół umieszczają oni informacje odnośnie tego, jakie dokładnie rodzaje płynów mogą znajdować się w konkretnych modelach kanistrów. Co ważne, kanistry specjalne pozwalają zachować wszelkie właściwości cieszy, która nie wchodzi w reakcję z materiałem, z którego zostało wykonane opakowanie. Wybór kanistrów zawsze warto przedyskutować z kierownikiem produkcji czy magazynu, którzy posiadają na ten temat odpowiednią wiedzę.

Kanister na zapas

Na magazynie zawsze warto mieć nieco więcej kanistrów w zapasie. Nie kosztują zbyt wiele – zakup kanistra ogólnego przeznaczenia to wydatek kilkunastu złotych, natomiast mogą okazać się bardzo pomocne w podbramkowych sytuacjach. Nie ma bowiem lepszych pojemników do przechowywania i transportowania cieczy, niż kanistry. Zapewniają one bezpieczeństwo, a dodatkowo są niezwykle poręczne zarówno w kontekście ich przenoszenia, jak i przelewania cieczy.