Donald Tusk przygotowuje istotny komunikat dla rolników dotyczący Zielonego Ładu

Donald Tusk przygotowuje istotny komunikat dla rolników dotyczący Zielonego Ładu

Premier Donald Tusk, który w nadchodzący czwartek uda się na kongres Europejskiej Partii Ludowej (EPL) do Rumunii, ma zamiar przekazać kluczowy komunikat dla społeczności rolniczej podczas sobotniego spotkania. Chodzi tutaj o szczegółowe informacje na temat Zielonego Ładu, szczególnie w kontekście regulacji dotyczących odłogów.

Podczas ogłoszenia swoich planów, Tusk podkreślił swoje zdecydowane pragnienie skończenia pracy nad Zielonym Ładem. Stwierdził: „Mam wielkie oczekiwania, aby doprowadzić do końca to, co jest osiągalne z Zielonym Ładem”.

Tusk wyraził również swoją troskę o polskich rolników, mówiąc, że rząd pracuje nad uzyskaniem decyzji UE, które przyniosą im ulgę, zwłaszcza jeśli chodzi o najbardziej niekorzystne dla nich regulacje i nowe zasady wynikające z Zielonego Ładu. „Wielokrotnie rozmawiam z Brukselą i nie chciałbym, żeby ktoś zaprzepaścił naszą pracę, ponieważ jesteśmy blisko celu”, dodał Tusk.

Premier skierował także prośbę do unijnego komisarza ds. rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego, aby „na żadnym etapie, w tym teraz, kiedy prawdopodobnie kończymy te działania, nie zniszczył niczego”.

Podczas swojej wizyty w Rumunii na kongresie Europejskiej Partii Ludowej (EPL), Donald Tusk ma zaplanowane spotkania z rumuńskim premierem Marcelem Ciolacu oraz prezydentem Rumunii, Klausem Iohannisem.

Kongres Europejskiej Partii Ludowej, który rozpoczął się w Bukareszcie w środę, ma na celu przygotowanie partii do nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego.