Dodatek 1000 zł plus – kiedy może wejść w życie i dla kogo będzie dostępne?

Dodatek 1000 zł plus – kiedy może wejść w życie i dla kogo będzie dostępne?

Polski rząd coraz śmielej rozdaje pieniądze wszystkim obywatelom kraju. Jedni korzystają na nich bardziej, a inni nieco mniej. Taka polityka rządu wydaje się jednak nie mieć końca. Już niedługo w życie mają wejść kolejne bony wakacyjne o wartości 1000 zł, które docelowo mają i mogą być ratunkiem dla domowego budżetu. Nie trafią jednak do każdego.

Kto kwalifikuje się do otrzymania wakacyjnego 1000 plus?

Przede wszystkim osoba zatrudniona na umowę o pracę, która nie zarabia więcej niż średnia krajowa czyli 5200 zł brutto. Wprowadzenie bonów będzie zależało od pracodawcy, gdyż będzie on zobowiązany opłacić 10% jego wartości. Program nie będzie miał charakteru obowiązkowego. Szacuje się, że bony mogą trafić nawet do 7 milionów Polaków. Rząd planuje przeznaczyć na program około 7 miliardów złotych.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Polacy mogli wykorzystać również bon turystyczny. Osoby, które nie zdążyły z niego skorzystać mogą w artykule tutaj przeczytać jak wykorzystać bon turystyczny 500+.

Jak będzie można wykorzystać bon wakacyjny?

Bon, który będzie miał formę karty przedpłaconej, będzie można wykorzystać na opłacenie noclegu, wykupienie biletów wstępu czy zapłacenia za usługi przewodnika, np. w górach. Co ważne, wakacyjnego bonu nie zrealizujemy za granicą naszego kraju. Nie wiadomo jeszcze kiedy bony trafią do pracowników. Trwają prace nad ustawą. Głównym celem rządowego programu jest pomoc polskiej branży turystycznej, która szczególnie została dotknięta skutkami ostatnich dosyć niespokojnych czasów w Polsce i na całym świecie.