Szacunki cen paliw na stacjach od 8 marca – ile wyniesie koszt litra benzyny 95?

Szacunki cen paliw na stacjach od 8 marca – ile wyniesie koszt litra benzyny 95?

Od ponad roku nie spotkaliśmy się na stacjach benzynowych z takimi cenami paliwa jak benzyna 95 czy diesel. Kierowcy, którzy zdecydują się na tankowanie od 8 marca, mogą doświadczyć zaskoczenia przy otrzymywaniu rachunku. Warto przyjrzeć się, jak globalne trendy rynkowe wpływają na portfele polskich kierowców.

Jak mają się ceny paliw takich jak benzyna 95, diesel i LPG? Najświeższe analizy prezentują obraz finansowy dla kierowców począwszy od 8 marca.

Eksperci rynkowi przyznają, że w najbliższym czasie nie przewidują większych zmian jeśli chodzi o cenę ropy naftowej na globalnym rynku. Mimo że stabilność jest niepewna, może to oznaczać spadek cen na polskich stacjach benzynowych.

W początkowych dniach tego tygodnia, przewidywano, że średni koszt benzyny 95 oscylować będzie w granicach 6,38-6,49 zł/l. Natomiast za bardziej wyrafinowaną benzynę 98 zapłacimy od 6,96 do 7,09 zł/l.

A co z olejem napędowym? Właściciele pojazdów z silnikiem Diesla powinni nastawić się na koszt w granicach 6,59-6,71 zł/l. Cena gazu LPG przewidywana jest na poziomie 2,86-2,93 zł/l.

Począwszy od 8 marca 2024 roku, cena benzyny 95 spadła o 2 grosze, wynosząc aktualnie 6,41 zł/l.

Cena diesla utrzymuje się na stabilnym poziomie – średni koszt litra oleju napędowego to obecnie 6,69 zł. Cena autogazu spadła o 1 grosz, osiągając wartość 2,89 zł/l.