Senator Bogdan Klich – potencjalny ambasador Polski w Waszyngtonie? Odpowiedź polityka

Senator Bogdan Klich – potencjalny ambasador Polski w Waszyngtonie? Odpowiedź polityka

Senator Bogdan Klich zareagował na plotki dotyczące jego możliwej zmiany funkcji. Większość spekulacji dotyczy przypuszczenia, że Klich może objąć rolę ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w stolicy Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonie. W wyniku tej roszady, obecny ambasador Marek Magierowski mógłby przenieść swoje obowiązki do placówki dyplomatycznej w Argentynie.

Bogdan Klich był w tym czasie na krótkim pobycie w Waszyngtonie. Pytanie o to, czy jest zainteresowany objęciem takiego stanowiska, zostało mu zadane przez Pawła Żuchowskiego.

Klich odparł, że decyzje o takiej wadze podejmowane są przez ministra Radosława Sikorskiego oraz prezydenta kraju, a nie przez niego samego. Potwierdził jednak swoje zainteresowanie ewentualną propozycją przyjęcia stanowiska ambasadora w Waszyngtonie.

Paweł Żuchowski zauważył sceptycyzm co do wiarygodności zapewnień Klicha, że nie miał wcześniej wiedzy o spekulacjach na jego temat. Stwierdził, że takie dyplomatyczne odpowiedzi mogą być dobrym początkiem do przejścia z Senatu do ministerstwa spraw zagranicznych.