Decyzja o zamknięciu najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Wielkiej Brytanii z powodu ogromnej popularności

Decyzja o zamknięciu najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Wielkiej Brytanii z powodu ogromnej popularności

Historia stanie się miejscem dla najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Wielkiej Brytanii, który znajdował się w Lincoln. Decyzję o zaprzestaniu organizacji tego wydarzenia podjęły miejskie władze, a przyczyną było przeważające zainteresowanie ze strony publiczności.

Przełom listopada i grudnia to zazwyczaj czas, kiedy tłumy ludzi z różnych zakątków Europy ściągają do największych metropolii, aby doświadczyć magii świątecznej atmosfery na jarmarkach bożonarodzeniowych. Te wydarzenia cieszą się ogromną popularnością na Starym Kontynencie. Chociaż Austria i Niemcy są uważane za liderów w organizowaniu tych imprez, znane jako Weihnachtsmarkt, odbywają się one również w innych krajach Europy. Na przykład w Polsce, gdzie liczba takich wydarzeń rośnie z każdym rokiem.

A warto dodać, że według amerykańskiej sieci informacyjnej CNN, jednym z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie jest ten organizowany w Polsce. Amerykańscy dziennikarze docenili coroczne wydarzenie na Rynku Głównym w Krakowie, które będzie otwarte do 1 stycznia 2024. W jego trakcie, goście mogą delektować się polskimi przysmakami, takimi jak kiełbasa, nabywać prezenty wykonane własnoręcznie oraz cieszyć się muzyką na żywo wykonywaną przez lokalne zespoły folkowe i kolędników – zachwala redakcja.

Niestety, tegoroczna mapa europejskich jarmarków bożonarodzeniowych nie obejmuje jednego z nich. Jest to najstarszy jarmark świąteczny w Wielkiej Brytanii, który odbywał się w Lincoln w centrum wschodniej Anglii (niecałe 200 km od Londynu) przez ostatnie 40 lat. Mieszkańcy i odwiedzający wyrażali duże zaskoczenie decyzją lokalnych władz. Jak tłumaczą, głównym powodem anulowania jarmarku było ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem.