Ukraińcy będą obchodzić 31. święto niepodległości

Ukraińcy będą obchodzić 31. święto niepodległości

Od 24 lutego Ukraina jest ofiarą ataku zbrojnego Rosji. Celem Rosji było szybkie zajęcie Kijowa i zorganizowanie tam specjalnej parady. Jak dobrze wiemy tak się jednak nie stało, a Ukraińcy już 24 sierpnia będą obchodzić Dzień Niepodległości. W związku z całą sytuacją przygotowano specjalne obchody tego święta właśnie w tym roku.

Niepodległość Ukrainy

Parlament na Ukrainie przyjął deklarację niepodległości tego kraju 24 sierpnia 1991 roku. W tym roku są to więc 31-obchody tego wyjątkowego wydarzenia. Nie będą jednak wyglądać w sposób, jak miało to miejsce dotychczas. Jak wiadomo Rosja około pół roku temu zaatakowała Ukrainę i od tego czasu trwa wojna na Ukrainie. To spowodowało, że władze Ukrainy postanowiły nieco inaczej obchodzić tegoroczny Dzień Niepodległości.

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości na Ukrainie

Przede wszystkim w dzień rocznicy wystawiony zostanie zniszczony wojskowy sprzęt rosyjski. Będzie to oczywiście pewnego rodzaju symbolika, że naród ukraiński bardzo dobrze radzi sobie z rosyjskim najeźdźcą. Parada zniszczonego sprzętu należącego do Rosji ma odbyć się oczywiście w Kijowie, na ulicy Chreszczatyku. Ma to być również pewnego rodzaju pstryczek w kierunku Rosji, która planowała tam własną paradę na kilka dni po rozpoczęciu wojny.

Władze Ukrainy mimo wszystko ostrzegają swoich obywateli, aby Ci nie gromadzili się w żadnych większych skupiskach i zbiorowiskach, ponieważ tego dnia Rosja może planować wyjątkowo okrutne działania. Obchody ograniczą się więc do świętowania tego dnia w prywatnych grupach ludzi, a także do podświetlenia najważniejszych obiektów na Ukrainie właśnie w barwach ukraińskich.

Źródło: https://foliarz.pl/