Spotkanie z niedźwiedziem w Niżnych Tatrach zakończone dramatycznie: śmierć 31-letniej turystki

Spotkanie z niedźwiedziem w Niżnych Tatrach zakończone dramatycznie: śmierć 31-letniej turystki

Bolesny incydent miał miejsce w Niżnych Tatrach na terytorium Słowacji, gdzie życie straciła 31-letnia miłośniczka gór, która padła ofiarą gonitwy niedźwiedzia. Z informacji wynika, że kobieta najprawdopodobniej straciła równowagę i spadła z wysokości oscylującej wokół 150 metrów.

Jak donoszą świadkowie, nieszczęśliwe wydarzenie rozegrało się w piątkowy wieczór. W rejonie Doliny Demianowskiej w Niżnych Tatrach, niedźwiedź zaatakował dwójkę turystów.

Według danych przekazanych przez Horską Zachranną Słužbę, zaatakowana para pochodząca z Białorusi podjęła decyzję o podzieleniu się na dwie grupy podczas próby ucieczki – mężczyzna skierował się w jednym kierunku, natomiast kobieta wybrała inną trasę.

Ten przerażający incydent skłonił 29-letniego mężczyznę do natychmiastowego wezwania pomocy poprzez numer alarmowy, gdy nie było mu dane nawiązać ponownego kontaktu ze swoją towarzyszką.

W odpowiedzi na wezwanie, wysłano zespół górskich ratowników, którzy natychmiast podjęli poszukiwania. Niedaleko szczytu znanego jako Na jame, odnaleźli ciało 31-letniej kobiety. Po krótkim czasie udało im się również zlokalizować jej partnera, który na szczęście nie doznał żadnych obrażeń.

Pomimo zaistniałej sytuacji, niedźwiedź nadal kręcił się w pobliżu miejsca zdarzenia, jednak ratownikom udało się go odstraszyć, oddając strzały ostrzegawcze.