Podróże marzeń: Odkryj urok nieodkrytego Portoryko

Podróże marzeń: Odkryj urok nieodkrytego Portoryko

Portoryko, małe terytorium zależne od Stanów Zjednoczonych, skrywa w sobie wiele atrakcji pomimo swojego niewielkiego rozmiaru. Znajduje się ono w Ameryce Północnej i jest znane głównie z powodu huraganów, które od czasu do czasu tam szaleją. Ale czy to jedyna rzecz, która przyciąga turystów do tego kraju o głęboko zakorzenionych latynoskich korzeniach? Jakie sekrety kryje Portoryko poza malowniczymi plażami i zapierającymi dech w piersiach widokami? Odpowiedzi znajdą Państwo poniżej.

San Juan, stolica Portoryko, to miejsce, które trudno pominąć podczas planowania podróży do tego kraju. Wielu uważa to miasto za jedno z najpiękniejszych latynoskich stolic. I nie jest to bezpodstawne twierdzenie. San Juan słynie z kolonialnej zabudowy starówki, gdzie pełno jest uroczych placyków otoczonych kolorowymi domkami. Miasto może także poszczycić się przepięknymi plażami – czym mogą pochwalić się nieliczne stolice na świecie. Dla tych spragnionych nocnych przygód, dzielnica Santurce oferuje wiele barów, w których można tańczyć i bawić się do białego rana.

Cabo Rojo to półwysep położony najbardziej na południowy zachód kraju. Miejsce to olśniewa turystów swoimi czerwonawymi basenami solnymi i rajską plażą z turkusowymi wodami w zatoce Bahia Sucia. Nieopodal znajduje się Playa Combate, która również zachwyca swoim urokiem i jest przez wielu uważana za najpiękniejszą plażę w całym kraju.

La Paguera to malutkie nadmorskie miasteczko położone niedaleko od Cabo Rojo. Największą atrakcją tego miejsca jest bioluminescencyjna zatoka, gdzie nocą woda świeci dzięki obecności planktonu. To niesamowite widoki, które dodatkowo można podziwiać podczas pływania. W ciągu dnia warto wyruszyć na wyspy Cayo Caracoles i Cayo Enrique, gdzie można podziwiać naturalne korytarze stworzone przez roślinność i obserwować kolorowe ryby pływające pomiędzy namorzynami.

Portoryko oferuje także atrakcje dla miłośników gór. Zwiedzanie krajobrazów górskich poprzez przejazd wzdłuż malowniczej trasy Ruta Panoramica dostarcza niesamowitych emocji. W okolicy Aibonito można podziwiać bujne, zielone przestrzenie. Jeśli jesteś w pobliżu, warto odwiedzić wodospady w Gozalandii, gdzie można się zrelaksować i popływać pod spadającą wodą.

Ale prawdziwy raj czeka na wysepkach położonych na wschód od głównej wyspy: Culebra i Vieques. Wśród długich, białych plaż, malowniczych zatoczek i Playa Negra – czarnej plaży – każdy znajdzie miejsce idealne do relaksu. To właśnie tutaj można odpocząć jak nigdzie indziej.