Wydarzenia Wprost 24  Rozmowa z Wojciechem Balczunem Szykuje się kolejna duża prywatyzacja. Pod koniec września kancelaria McKinsey & Company, wynajęty przez ministerstwo skarbu doradca prywatyzacyjny przedstawi swój plan - komu i jak sprzedać PKP Cargo. - Przewozy kolejowe to biznes gdzie poprzeczka ustawiona jest wysoko. W sytuacji gdy jedna lokomotywa kosztuje kilka milionów euro nie jest łatwo wejść na rynek nowemu graczowi 09-09-2010, 00:44, pełny tekst Kolej na prywatyzację Szykuje się kolejna duża prywatyzacja. Pod koniec września kancelaria McKinsey & Company, wynajęty przez ministerstwo skarbu doradca prywatyzacyjny przedstawi swój plan - komu i jak sprzedać PKP Cargo.
09-09-2010, 00:41, pełny tekst Rozmowa z Bożeną Lublińską-Kasprzak Wywiad z Bożeną Lublińską-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
09-09-2010, 00:15, pełny tekst Obama: Republikanie nie pozwalają mi naprawić gospodarki Prezydent USA Barack Obama przedstawił wszechstronny plan naprawy gospodarki i zaatakował Republikanów za to, że - jak stwierdził - sabotują jego reformatorskie wysiłki. Prezydent ponownie zapowiedział wielomiliardowe inwestycje w poprawę infrastruktury w USA i zaprezentował propozycje ulg i zachęt podatkowych dla biznesu, aby pobudzić wzrost gospodarki.
09-09-2010, 00:07, pełny tekst Czescy komuniści kwestionują odpowiedzialność ZSRR za Katyń Czeski senator Jirzi Oberfalzer z centroprawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej poinformował, iż wraz z dwoma innymi osobami złożył do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Komunistyczny Związek Młodzieży (KSM), który na swych stronach internetowych neguje odpowiedzialność ZSRR za zbrodnię katyńską. Zgłoszenie dostarczone do prokuratury mówi o kwestionowaniu ludobójstwa, a także zbrodni komunizmu przeciwko ludzkości. W Czechach za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.
09-09-2010, 00:01, pełny tekst Migalski: w PiS odbywa się rzeź niewiniątek To co dzieje się w PiS to rzeź niewiniątek - ocenia Marek Migalski, do niedawna eurodeputowany PiS. - W polityce twardym trzeba być, a nie miękkim, i lojalnym trzeba być, a nie służalczym. Ela, jak i ja, charakteryzujemy się tymi cechami - jesteśmy lojalni i twardzi. Tych, którzy są mięciutcy i służalczy, mam nadzieję, spotka gorszy los niż nasz - dodaje.
08-09-2010, 23:54, pełny tekst Rozmowa z Witoldem Orłowskim - Jest jeszcze za wcześnie by odtrąbić koniec kryzysu. Przetrwaliśmy trzęsienie ziemi, ale przed nami kolejne wyboje - przewiduje prof. Witold Orłowski, główny ekonomista firmy doradczej PricewaterhouseCoopers prezentując raport o sytuacji gospodarczą w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
08-09-2010, 23:47, pełny tekst To nie koniec kryzysu - Jest jeszcze za wcześnie by odtrąbić koniec kryzysu. Przetrwaliśmy trzęsienie ziemi, ale przed nami kolejne wyboje - przewiduje prof. Witold Orłowski, główny ekonomista firmy doradczej PricewaterhouseCoopers prezentując raport o sytuacji gospodarczą w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
08-09-2010, 23:09, pełny tekst Chilijscy górnicy zbliżyli się do wolności o 268 metrów Maszyna T-130 wywierciła w ciągu trzech dni prawie połowę drugiego szybu ewakuacyjnego - wiercenie tego otworu to "Plan B", dzięki któremu uwięzieni od 32 dni chilijscy górnicy mogą wyjść na powierzchnię ziemi - poinformował inżynier koordynujący prace.
08-09-2010, 22:28, pełny tekst Francuzi niezadowoleni z reform Sarkozy`ego. Będzie strajk Francuskie związki zawodowe uzgodniły, że 23 września w całym kraju odbędą się kolejne strajki i manifestacje przeciwko reformie emerytalnej. Jako niewystarczające oceniły ustępstwa w reformie zaproponowane przez prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.
08-09-2010, 22:24, pełny tekst Burzliwy piknik włoskiej Partii Demokratycznej Bójką, odpaleniem świec dymnych i interwencją policji zakończyło się spotkanie zwolenników włoskiej opozycyjnej Partii Demokratycznej w Turynie. Wmieszani w tłum prowokatorzy obrzucili świecami dymnymi podium, gdzie stał szef centrali związkowej Cisl.
08-09-2010, 22:02, pełny tekst Zapatero niezadowolony z decyzji ETA. "Zawieszenie broni to za mało" Premier Hiszpanii Jose Luis Zapatero uznał decyzję baskijskiej organizacji ETA o zawieszeniu broni za "rozczarowującą" i stwierdził, że zbrojna organizacja powinna posunąć się dalej i ogłosić ostateczne złożenie broni oraz skończenie z przemocą.
08-09-2010, 21:58, pełny tekst CIA: więzienia w Polsce? Nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza wymijająco skomentowała doniesienia Associated Press o torturach wobec więźnia podejrzanego o terroryzm, stosowanych jakoby w tajnym więzieniu CIA w Polsce.
08-09-2010, 21:54, pełny tekst Grad w Krynicy: UE musi być solidarna w sprawach energetyki Idea bezpieczeństwa energetycznego wymaga solidarności w ramach Unii Europejskiej - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy minister skarbu Aleksander Grad. Grad dodał, że w Polsce to bezpieczeństwo jest realizowane m.in. poprzez budowę terminalu LNG i planowane elektrownie jądrowe.
08-09-2010, 21:51, pełny tekst Sri Lanka wzmacnia pozycję prezydenta Lankijski parlament zatwierdził poprawkę do konstytucji, rozszerzającą prerogatywy prezydenta i znoszącą ograniczenie liczby jego kadencji. W opinii krytyków obecnych władz rozwiązanie to w prostej linii prowadzi kraj do dyktatury. Poprawka przeszła 161 głosami w liczącym 225 miejsc parlamencie. 17 deputowanych sprzeciwiło się zapisowi. Główne ugrupowanie opozycyjne, Zjednoczona Partia Narodowa, zbojkotowało głosowanie, żeby zaprotestować przeciwko - jak to określiło - niedemokratycznym zmianom.
08-09-2010, 21:46, pełny tekst Jakubiak: o decyzji w mojej sprawie dowiedziałam się z mediów - Nie wiem kto zdecydował o moim zawieszeniu, ale ja dowiedziałam się o tym z mediów. Rzecznik klubu powinien mnie o tym poinformować - powiedziała Elżbieta Jakubiak w rozmowie z TVN24. Jakubiak zapowiedziała odwołanie się od decyzji "kiedy tylko ją zobaczy".
08-09-2010, 21:27, pełny tekst "Kaczyński oszalał. To polityczne samobójstwo" - Jarosław Kaczyński postanowił się politycznie zabić, ale nie jestem zmartwiony jego szaleństwem, tylko chorobą polskiej polityki - tak Janusz Palikot skomentował informację o zawieszeniu Elżbiety Jakubiak w prawach członka PiS.
08-09-2010, 21:12, pełny tekst Pilzno Europejską Stolicą Kultury Słynące z produkcji wysokiej jakości piwa Pilzno, na zachodzie Czech, będzie nosiło miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2015 roku - ogłosił przewodniczący unijnej komisji przyznającej tytuł, Robert Scott. Innym czeskim miastem rywalizującym z Pilznem była Ostrawa. Przegrała zaledwie jednym głosem, otrzymując poparcie pięciu z 11 członków komisji. Scott poinformował, że oba miasta były bardzo wysoko oceniane. Wyraził też nadzieję, że Pilzno i Ostrawa nawiążą współpracę w ramach projektu.
08-09-2010, 21:06, pełny tekst Merkel: palenie Koranu? To odrażające Kanclerz Niemiec Angela Merkel potępiła plany publicznego spalenia Koranu przez członków małego Kościoła na Florydzie. - To po prostu obraźliwe, odrażające, po prostu niewłaściwe - powiedziała Merkel.
08-09-2010, 21:01, pełny tekst Foltyn-Kubicka: PiS to jest wojsko. Tusk wypowiedział nam wojnę Pełnomocnik okręgu gdańskiego PiS Hanna Foltyn-Kubicka popiera decyzję partii o ukaraniu Elżbiety Jakubiak. - Partia to jest wojsko, a wojsko ma się zachowywać jak wojsko - oceniła działaczka PiS.
08-09-2010, 20:49, pełny tekst Kolejna ulica Lecha Kaczyńskiego na Ukrainie Na Ukrainie będzie kolejna ulica nosząca imię tragicznie zmarłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Decyzję w tej sprawie podjęła rada miasta Chmielnicki w środkowej części kraju, z inicjatywy miejscowej Polonii.
08-09-2010, 20:43, pełny tekst Clinton zapewnia: USA będzie rządzić światem. Pokojowo Stany Zjednoczone pozostaną globalnym przywódcą w XXI wieku - to główne przesłanie sekretarz stanu Hillary Clinton zawarte w jej przemówieniu w nowojorskiej Radzie Stosunków Międzynarodowych. Szefowa amerykańskiej dyplomacji zapewniła jednak, że Ameryka będzie przewodzić nie poprzez eksponowanie swej siły militarnej, lecz przez partnerską współpracę z innymi krajami.
08-09-2010, 20:36, pełny tekst Jakubiak zawieszona w prawach członka PiS. "Odwołam się od tej decyzji" Posłanka Elżbieta Jakubiak została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości - taką nieoficjalną informację potwierdził poseł Arkadiusz Czartoryski, szef okręgu, z którego Jakubiak startowała do Sejmu. Jak wynika z informacji "Wprost" decyzja o zawieszeniu Jakubiak zapadła 2 września, a o ukaraniu posłanki zadecydowała jej wypowiedź o Marku Migalskim. Jakubiak zapowiedziała, że odwoła się od decyzji o swoim zawieszeniu.
08-09-2010, 20:34, pełny tekst Fotyga nie powalczy o Gdańsk. Woli Sejm Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych i była szefowa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, nie będzie kandydować w wyborach na prezydenta Gdańska. - Nigdy nie było mowy o takim ruchu - zapewniła Fotyga.
08-09-2010, 20:32, pełny tekst Kluzik-Rostkowska: teraz czekam na to, by PiS zawiesił mnie Była szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, odnosząc się do zawieszenia Elżbiety Jakubiak w prawach członka PiS, że oczekuje wobec siebie takich samych konsekwencji - za porażkę wyborczą prezesa PiS.
08-09-2010, 20:28, pełny tekst Buzek: to dobrze, że Iran wstrzymał egzekucję Asztiani Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek "z ostrożnym zadowoleniem" powitał ogłoszenie przez władze Iranu, że kara śmierci orzeczona wobec Sakineh Mohamadi Asztiani za cudzołóstwo została zawieszona.
08-09-2010, 19:58, pełny tekst Europoseł PiS: wiele stracimy jeśli Jakubiak odejdzie z partii Jeśli Elżbieta Jakubiak odejdzie z PiS, to będzie to strata dla partii - oceni eurodeputowany PiS Konrad Szymański. Szymański zaznaczył, że nie wiedział o zawieszeniu swojej partyjnej koleżanki i że dowiedział się o nim od dziennikarzy.
08-09-2010, 19:56, pełny tekst Mołdawianie wybiorą nowy parlament 21 listopada? Prozachodnia koalicja rządowa w Mołdawii zaproponowała nowy termin przedterminowych wyborów parlamentarnych: 21 listopada - poinformował przewodniczący Demokratycznej Partii Mołdawii Marian Lupu.
08-09-2010, 19:40, pełny tekst "Zawieszenie Jakubiak? To nic dziwnego" - Elżbieta Jakubiak była osobą uważaną za człowieka prezydenta, bo przyszła do PiS-u z Lechem Kaczyńskim, z tzw. miasta, czyli ratusza. Nie dziwi mnie to, że została zawieszona - ocenia politolog dr Anna Materska-Sosnkowska. Jej zdaniem takiego ruchu prezesa PiS można się było spodziewać po wysłaniu przez Jarosława Kaczyńskiego listu do polityków partii, w którym ostrzegał, że będzie ich karał za nielojalność.
08-09-2010, 19:37, pełny tekst Human Right Watch: Polska powinna przeprowadzić śledztwo w sprawie tortur CIA Władze polskie powinny zająć się sprawą torturowania podejrzanego o terroryzm więźnia w tajnym więzieniu CIA w Polsce, o czym doniosła agencja AP - ocenił szef waszyngtońskiego oddziału Human Rights Watch Tom Malinowski. - Jeżeli informacja AP jest prawdziwa, to oznacza, że na terytorium Polski popełniono przestępstwo. Każdy demokratyczny kraj posiada prawa określające metody przesłuchań zastosowane w więzieniu w Polsce jako tortury. Władze polskie mają jurysdykcję w tej sprawie - powiedział Malinowski, w latach 90. wysoki urzędnik w Białym Domu.
08-09-2010, 19:31, pełny tekst Prasa codzienna i przegląd wiadomości via RSS
|